بستن

sales@callcenterhost.ir       تلفن 88933100-021

انواع داخلی ها در مرکز تماس

همیشه برای علاقه مندان به استفاده از نرم افزارهای نوین مرکز تماس مبتنی بر ویپ VOIP این سوال وجود داشته است که شیوه و روش صحبت کردن با تماس گیرندگان به چه صورت می باشد.

.در این مقاله سعی داریم به صورت خلاصه به این سوال پاسخ بدهیم پس با ما همراه باشید.

سیستمهای مرکز تماس و کال سنتر مبتنی بر ویپ  تحت شبکه های کامپیوتری کار می کنند. در واقع در مرکز تماس ویپ لازم نیست برای داخلی های هر اپراتور سیم کشی جداگانه انجام شود و اپراتورها برای صحبت کردن می توانند از بستر شبکه داخلی کابلی یا از بستر شبکه بی سیم استفاده کنند. یکی از بزرگترین مزیتهای نرم افزار مرکز تماس ویپ هم همین می باشد. یعنی تا جایی که می تواند شبکه کامپیوتر شما باشد شما می توانید داخلی مرکز تماس هم داشته باشید. عملا با تکنولوژی ویپ محدودیت فیزیکی محل اپراتور ها از بین رفته است. یعنی فرقی نمی کند که اپراتورها حتما در ساختمان اصلی شرکت باشند بلکه آنها می توانند در ساختمانهای دیگر شرکت که از طریق شبکه یا اینترنت متصل هستند با مرکز تماس ارتباط داشته باشند.

هر اپراتور مرکز تماس به یکی از طرق زیر می تواند به مرکز تماس متصل شود و پاسخگو تلفنی باشد.

 snom-d715-sip-phone-vl

 تلفن آی پی فون IP Phone

تلفنهای آی پی فون یکی از متداول ترین شیوه های برقراری ارتباط در مراکز تماس و کال سنتر می باشند. این تلفن ها به جای اینکه به سیم تلفن وصل شوند از طریق کابل شبکه به شبکه کامپیوتری سازمان یا شرکت شما متصل می گردند. پس از برقراری ارتباط از طریق آی پی فون شما می توانید به تماسهای ورودی مرکز تماس پاسخ بدهید یا با مشتریان خود تماس برقرار کنید. استفاده از آی پی فون ها به دلیل کیفیت صدا خوبی که ارایه می کنند و عدم وابستگی به کامپیوتر بسیار مرسوم هستند.

softphone سافت فون در مرکز تماس

تلفن نرم افزار یا Soft Phone

اگر در مرکز تماس به ازای هر اپراتور کامپیوتر وجود دارد و نمی خواهید هزینه بابت خرید آي پی فون پرداخت کنید بدون شک یکی از بهترین راه ها استفاده از نرم افزارهای تلفن ویپ می باشد. این نرم افزار بر روی کامپیوتر هر کدام از کارشناسان پاسخگو نصب می گردد و کارشناسان از طریق هدست به راحتی می توانند با کامپیوتر یا لپ تاپ خود با ارباب رجوع صحبت کنند. شرکتهای مختلفی نرم افزار تلفن ویپ یا سافت فون طراحی کرده اند که یکی از معروفترین این شرکتها کانترپس می باشد.  به علت سهولت استفاده و راه اندازی سریع و از همه مهمتر ارزانتر بودن این روش در خیلی از مراکز به جای خرید تلفن آی پی برای مرکز تماس از همین نرم افزارها استفاده می شود. گرچه کیفیت خروجی این نرم افزارها به گوشی های آی پی فون نمی رسد ولی برای خیلی از کارها قابل قبول می باشد. یکی از معایب این نرم افزارها این است که به دلیل اینکه بر روی کامپیوتر نصب می شوند اگر موقع صحبت کردن کامپیوتر هنگ کند یا کند باشد در صدا اختلالاتی به وجود می آید و حتی ممکن است تلفن قطع شود.

اپ موبایل برای مرکز تماس

اپ سافت فون بر روی موبایل

یکی از شیوه های بسیار کاربردی دیگر و البته بسیار ارزان استفاده از گوشی موبایل اپل یا اندروید یا هر نوع گوشی هوشمند به عنوان داخلی می باشد. در این شیوه اپ ویژه تماس ویپ مرکز تماس بر روی گوشی راه اندازی می شود و فرد پاسخگو به راحتی می تواند با موبایل خود نسبت به پاسخگویی تماسها اقدام نماید. به دلیل اینکه امروزه اکثر افراد دارای گوشی موبایل هوشمند هستند  و همچنین قابلیت جا به جایی و نقل و انتقال موبایل این روش بسیار مورد استقبال سازمانها و شرکتها قرار گرفته است. همچنین اگر سازمان یا شرکت امکان دسترسی از طریق 3 جی یا  4  جی  را با شرکت فراهم کرده باشند حتی اپراتورها می توانند از منزل خود به پاسخگویی بپردازند.

مبدل تلفن معمولی به آی پی فون

مبدل تلفن به آي پی فون

در این روش شما می توانید با استفاده از یک دستگاه واسط تلفن های قدیمی شرکت یا سازمان خود را تبدیل به آی پی فون کنید. این روش کیفیت خوبی ندارد و با توجه هزینه های تمام شده در انتها خرید آی پی فون به صرفه تر خواهد بود و معمولا از این مبدلها برای داخلی اپراتورها به ندرت استفاده می شود ولی به هر حال یکی از روشهای برقراری ارتباط در مرکز تماس ویپ استفاده از همین مبدلها می باشد.

در این مقاله سعی شد به صورت خیلی ساده و با تصاویر برای شما معمول ترین شیوه های اتصال یک داخلی در مرکز تماس ویپ را توضیح بدهیم. امیدواریم که مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر سوالی داشتید خوشحال می شویم پاسخگوی شما باشیم.شاید به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید
Read more:
کارشناس مرکز تماس از راه دور
5 راه مدیریت بهتر کارشناسان مرکز تماس از راه دور

شاید در حال حاضر یک مرکز تماس را از راه دور مدیریت می کنید یا در حال بررسی این موضوع...

Close